Jiří Březík PDF Print E-mail
Sunday, 09 July 2006 00:00

 

Narozen: 1966 ve Zlíně

První text: 1975 (Svět z papíru)

První písnička: 1981

Počátek souvislého tvůrčího procesu: 7. června 1982

 

Sbor Armádního uměleckého souboru Víta Nejedlého v Praze
, Pražský mužský sbor FOK Konzervatoř Jaroslava Ježka - obor skladba
, Volné výtvarné sdružení Valašský názor / vede hudební sekci, Rybník u Hvozdné / pravidelné autorské koncerty od roku 1992 (18. srpna 2001 se konal již jubilejní desátý), Vokální skupina Prestissimo /spoluzakladatel
, Big Band Radio Praha Felixe Slováčka / spolupráce


Vyrostl ve Hvozdné u Zlína. Má dvě starší sestry Janu a Pavlu. Matka Milada ho prý před sestrami chránila, ale asi ne moc dobře, neboť již od šesti let s nimi zpíval trojhlasé sbory.
Absolvoval gymnázium. Vojnu strávil ve sboru Armádního uměleckého souboru a s cílem zpívání již nikdy neopustit vystudoval pražskou Konzervatoř Jaroslava Ježka.
Živil se nejprve jako technik, poslední léta je profesionálním zpěvákem. Žije v Praze, je ženatý a má dva syny.
Splnění prvního největšího snu:
"Odchod z Hvozdné do Prahy. Někteří lidé od nás v Praze studovali při zaměstnání, ale odejít tam natrvalo, to bylo pro ně zcela neskutečné. Život v Praze představuje změnu systému života i většiny hodnot. Na vesnici se každý zajímá mnohem více o dění kolem sebe, musí se postarat, aby všechno fungovalo, jak má. Míra odpovědnosti je mnohem větší než tady v Praze... Byl jsem tady na vojně, zpíval jsem ve sborech a chtěl jsem už u hudby definitivně zůstat. Cítím se tady opravdu dobře, protože jinak, kdyby tomu tak nebylo, odešel bych."
Vlastní charakteristika písniček:
"Při psaní mě většinou napadají myšlenky vážné, za to nemůžu. Mně připadá, že život je spíše smutnější než veselejší. Už mi mnoho lidí řeklo, abych psal veselejší písničky, ale myslím, že veselých je dost a mně jde líp zpívat o vážných věcech."
Přání:
"Bylo by hodně neskromné, kdybych si přál, aby mi pořád zůstalo tolik energie a síly ke zpívání, jako mám teď?"